logo.png
kdo_jsme.png
nase_hry.png
nase_foto.png
napiste_nam.png
Kalendar.png

1 Hospoda na růžku

Hospoda_na_ruzku.png

Komedie, 80 min. (seminář + hra), Ondřej Vrbický 2012

DSC_9897.jpg

První veselohra z tvorby Ondřeje Vrbického je zasazená do počátku 20.stol. Jejím hlavním posláním je ukázat rozmanitost mysli českého člověka, jeho vynalézavost a především lásku k rodné zemi. Pro střet těchto vlastností byla určena právě hospoda. Vždyť kde jinde se setkávají lidé nejrůznějších povah, povolání a především s hlavami plnými rozmanitých přání a nápadů?

 

Rozvržení představení:
Představení je složeno z úvodního semináře (30 min.), kde je divák "cimrmanovsky" seznámen s okolnostmi celého děje, s objevy, které se ve hře vyskytují a s hlavními postavami, které podtrhují rčení „Co, člověk, to názor“ s pokračováním „Co názor, to perla“. Po patnáctiminutové přestávce již diváci shlédnou hru, ve které si užijí 50 minut nepřetržité legrace.


 

Děj hry:

Rok 1914 nebyl jen ve znamení začátku první světové války, ale spadal též do doby velkých vynálezů, objevování neznámého, stavění nevídaných budov a moderního rozvoje umění. I tak velké věci se mohly odehrávat na tak malém místě, jako je Hospoda na růžku. Stačilo, aby se u jednoho stolu sešli architekt, cestovatel, učitel a fotograf.
Hostinského Jaroslava Pěničku nemůže nic vyvést z každodenní rutiny, snad jen štamgast bez peněz. A právě takovým je Jan Werner, fotograf, který se snaží splácet své dluhy vlastním uměním, pro něž nemá nikdo pochopení. Ani další host, cestovatel Max Šoural, na tom není o moc lépe, ten zase hledá úspěch ve svém vynálezu značek pro opilce. To architekt Leopold Kozák je osoba takřka vizionářská, jeho stavby však stále nikdo nechápe, on ale neoblomně věří, že jednou přijde jeho doba. Poslední a zároveň nejváženější osobností příběhu je učitel, který uklidní každou rozepři vlídným slovem či kárným postihem.

Je tedy František Hodný hoden svého jména?

DSC_9880.jpg
DSC_9892.jpg
DSC_0047.jpg
DSC_0052.jpg

Herecké obsazení
 

Hostinský Jaroslav Pěnička - Petr Vrbický
Cestovatel Maxmilián Šoural - Radomír Schneider
Fotograf Jan Werner - Ondřej Vrbický
Architekt Leopold Kozák - Vít Novák
Učitel František Hodný - Michal Maschke

technický asistent pan Přichystal - Daniel Kuzník


Režie - Karel Navrátík

Prijedeme_k_vam.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one