logo.png
kdo_jsme.png
nase_hry.png
nase_foto.png
napiste_nam.png
Kalendar.png

2 Stanice č 3

Stanice_c_3.png

Komedie, 60 min. (jednoaktová hra), Ondřej Vrbický 2014

net (38 of 49).JPG

Druhá autorská hra z pera Ondřeje Vrbického zavede diváky na jedno malé nádraží z dob Rakouska Uherska. Aby bylo vše ještě více autentické, neváhali jsme požádat o pomoc Pavla Hornu, člena Klubu železniční historie, aby nám pomohl jak se samotným dějem, tak rekvizitami a kostýmy. Oproti Hospodě na růžku je Stanice č.3 již bez semináře, což má mimo jiné naznačit odklon od cimrmanovského stylu, který nás původně k divadlu přivedl.

A proč zrovna téma železnice?

Odpověď je jasná.
Železnice odjakživa bývala středobodem nejen osobní dopravy, ale také průmyslu a obchodu. Doba se mění, ale lidé jsou stále stejní. Totiž stejně jako hlavní hrdina příběhu i dnes se lidé ženou za rychlým bohatstvím. A čím vyšší společenské postavení jim daná funkce přináší, tím větší pocit nedotknutelnosti to v nich vyvolá a odtud jsou už jen krůček za hranici zákona.

Děj hry:

Strojvedoucí se svým pomocníkem přiváží výpravčímu tajnou zásilku, o které se nesmí nikdo dozvědět. Za pokusy mladého přednosty o obchod s pašovaným zbožím je obyčejná snaha o rychlé zbohatnutí. Jeho nadšení, zvídavost a instinkt pro šmelinu jsou obdivuhodné, což se ovšem nedá říci o jeho profesních schopnostech výpravčího. Nebýt milované a oddané manželky Ludmily, která stojí nohama pevně na zemi, kdoví jak by to s ním dopadlo?
Život mu ale rozhodně neusnadňuje zemitý strojvedoucí Rolný a jeho prostinký mladý pomocník Toník ani drážní zřízenec Přichystal se svou uklízecí mánií. Přes všechny útrapy se přednosta snaží přijít na kloub celému obchodu s pašovaným zbožím, jenže co čert nechce, ve dveřích jeho kanceláře se ještě ke všemu objeví kontrola a dokonce v podobě vrchního inspektora všech drah.

Ale není těch náhod už trochu moc . . . ?

net (29 of 49).JPG
net-3666.jpg
net (37 of 49).JPG

Video ukázka hry

Herecké obsazení

 

Přednosta Karel Dosloužil - Ondřej Vrbický
Přednostova žena Ludmila Dosloužilová - Radomír Schneider
Strojvedoucí Bořivoj Rolný - Petr Vrbický
Pomocný topič Antonín Vytopil - Vít Novák
Vrchní inspektor všech drah Jaroslav Bahnhofer - Michal Maschke / Karel Navrátík
Pomocný drážní pracovník - Daniel Kuzník

Režie - Karel Navrátík

Prijedeme_k_vam.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one